Головна > Подати заявку на конкурс > Поширені запитання

Поширені запитання

Хто може бути учасником конкурсу?

Учасниками конкурсу можуть бути юридичні особи будь-якої форми власності.  Одна особа може бути науковим керівником лише в одній заявці, поданій на цей конкурс. Наукова група може складатися з науковців, які представляють одну установу (організацію), а також із науковців, які працюють в різних установах (організаціях). 

Які вимоги висуваються до керівника та виконавців конкурсу?

Науковий керівник та принаймні один виконавець проєкту повинні мати науковий ступінь, наукові публікації у періодичних виданнях, що індексуються Scopus та/чи WoS, та/або наукові монографії (для суспільно-гуманітарних наук) у відповідній галузі знань.

Одна особа може бути науковим керівником лише в одній заявці, поданій на цей конкурс.

Якою нормативною базою керується НФДУ при здійсненні конкурсного відбору проектів?

Конкурсний відбір здійснюється  відповідно до Порядку конкурсного відбору та фінансування Національним фондом досліджень України проєктів із виконання наукових досліджень і розробок.

Які терміни виконання проекту?

 • проєкти з терміном виконання в 2020 р. 
 • проєкти з терміном виконання в 2020-2021 рр.

За якими критеріями здійснюється оцінювання проєктів?

 • якість запланованого дослідження;
 • значущість проєкту для подальшого розвитку науки/ техніки/ технологій/ суспільства відповідно до спрямування проєкту;
 • якість і реалістичність запропонованого плану виконання проєкту;
 • науковий доробок виконавців проєкту.

Які підстави для відхилення проєкту?

 • учасником конкурсу подано неповний пакет документів;
 • у заявці відсутня передбачена умовами конкурсу обов’язкова інформація;
 • учасником конкурсу подано недостовірну інформацію.

В який спосіб подаються проєкти на конкурс?

Заявка для участі в конкурсі проєктів подається науковим керівником проєкту   шляхом заповнення форми заявки, наведеної в умовах конкурсу на офіційному веб-сайті Фонду (https://nrfu.org.ua//).

Для подання заявки науковий керівник та виконавці проєкту мають пройти процедуру попередньої реєстрації на офіційному веб-сайті Фонду (https://grants.nrfu.org.ua). Реєстрація вважається завершеною після заповнення всіх наведених в анкеті полів.

Надсилання заявки для участі в конкурсі можливе лише після її повного заповнення та підписання науковим керівником проєкту з використанням КЕП.

Детальний опис та поради  з реєстрації в автоматизованій системі «Конкурс проєктів НФДУ» наведена в Керівництві з реєстрації (https://nrfu.org.ua//we-invite-experts-to-cooperate/registration-guide/).

Чи може учасник конкурсу відкликати поданий проект?

Учасник конкурсу має право відкликати заявку до закінчення кінцевого терміну її  подання, для чого науковий керівник проєкту звертається до адміністраторів системи за допомогою електронної пошти support@nrfu.org.ua.

Які документи подаються разом із заявкою на конкурс?

До заявки (в електронному вигляді) додаються: 

 • згода авторів (виконавця(ів) проєкту на його виконання (для чого проставляється відмітка через особистий кабінет автора (виконавця) з використанням КЕП);
 • згода керівника організації на виконання проєкту (сканована копія згоди за підписом керівника установи в форматі PDF);
 • згода керівника(ів) організації субвиконавця(ів) проєкту (у разі залучення) на участь у його реалізації (сканована копія згоди за підписом керівника установи в форматі PDF).

В який спосіб здобувачі отримують інформацію про результати конкурсу?

Інформація про результати конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті.

Учасникам конкурсу надсилається електронною поштою текстове обґрунтування оцінок, отриманих проєктом за результатами наукової і науково-технічної експертизи.

Як отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП)?

Такий підпис можна отримати он-лайн

 • Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг “АЦСК органів юстиції України” має головний офіс у місті Києві та пункти обслуговування в обласних центрах України.

Адреси та режим роботи пунктів обслуговування знаходяться на сайті АЦСК за посиланням: https://ca.informjust.ua/contacts

Допомога користувачам та відповіді на основні питання можна знайти за посиланням: https://ca.informjust.ua/faq

 • Послуга отримання КЕП для клієнтів ПриватБанку

Отримати КЕП можна за посиланням: 
https://acsk.privatbank.ua/key

Докладну інструкцію можна знайти за посиланням: https://education.zakupki.prom.ua/yak-fizichniy-osobi-otrimati-elektronniy-tsifroviy-pidpis-etsp/

Ідентифікація через ID.GOV.UA

Користувачі системи, які виконали реєстрацію у Системі за допомогою e-mail і вже мають власний кабінет, мають пройти ідентифікацію свого профілю через сервіс id.gov.ua. Для цього користувачі повинні перейти за відповідним посиланням у своєму власному кабінеті. Етап, на якому система запропонує користувачу пройти ідентифікацію відрізняється для наукових керівників проєкту (тих, хто створив заявку) і співавторів заявки (тих, хто приєднується до заявки).

Ідентифікація профілю наукового керівника

Після створення заявки науковй керівник проєкту може пройти процедуру ідентифікації за лінком, який можна знайти у розділі “Підписати і надіслати”. Для цього у системі id.gov.ua можна скористатись будь-яким із сервісів: КЕП, BANK ID або MOBILE ID.

УВАГА! Виходити зі свого профілю і повторно реєструватись через сервіс id.gov.ua не потрібно! Така дія створить нового користувача!

Ідентифікація профілю співавтора проєкту

Для науковців, які планують бути співавторами заявки, створеної іншим користувачем системи (науковим керівником проєкту), ідентифікація профілю відбувається ПІСЛЯ отримання ними відповідного гіперлінку від наукового керівника (див. розділ “Виконавці” даного керівництва). Для цього у системі id.gov.ua можна скористатись будь-яким із сервісів: КЕП, BANK ID або MOBILE ID.

УВАГА! Виходити зі свого профілю і повторно реєструватись через сервіс id.gov.ua не потрібно! Така дія створить нового користувача!

Хто може бути експертом фонду?

Експертом Фонду може стати визнаний український чи іноземний вчений у відповідній галузі, який має науковий ступінь, наукові публікації, досвід
дослідницької діяльності у сфері, що змістовно наближена до тематики проекту з виконання наукових досліджень і розробок, до наукової і науково- технічної експертизи якого залучений, та несе персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, обґрунтованість рекомендацій відповідно до вимог завдання щодо проведення експертизи (підпункт 4 пункту 3 Порядку конкурсного відбору та фінансування Національним фондом досліджень проектів з виконання наукових досліджень і розробок, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2019 р. № 1170).

Хто може бути включеним до списку експертів?

До списку експертів Фонду можуть бути включені науковці, які виявили бажання виступати експертами Фонду та пройшли необхідну процедуру реєстрації на офіційному веб-сайті Фонду (рубрика «Запрошуємо експертів до співпраці»).

ВАЖЛИВО! Реєстрація науковця як експерта Фонду не позбавляє науковця можливості подання на конкурсний відбір проекту, в якому він є науковим керівником або виконавцем. В такому випадку науковець не буде залучатися до експертизи проектів у цьому конкурсі.

В який спосіб можна долучитися до експертів Фонду?

Долучитися до експертів Фонду можна заповнивши анкету експерта на офіційному сайті Фонду за посиланням: https://grants.nrfu.org.ua/

Чи оплачується робота експерта?

До експертизи проєктів експерти залучаються як на безоплатній основі, так і з забезпеченням оплати проведення експертизи проектних пропозицій.

Скільки часу має експерт на проведення експертизи проектної
пропозиції?

Експертиза заявок здійснюється експертами протягом п’ятнадцяти календарних днів із дати надходження заявки. В який спосіб експерт має надавати звіт про результати експертизи? Кожен експерт надає чисельні оцінки за всіма критеріями оцінювання проектів та письмове обґрунтування таких оцінок, висновки та рекомендації.

Що може бути підставою для відмови у залученні експерта до
проведення експертизи проекту?

– наявність родинних та сімейних зав’язків з особами, які входять до складу виконавців проекту (далі – організація, що є учасником конкурсного відбору);
– працевлаштування в організації, що є учасником конкурсного відбору (протягом останніх трьох років перед днем оголошення конкурсу);
– членство у наглядових або контролюючих органах в організації, що є учасником конкурсного відбору (протягом останніх трьох років перед днем оголошення конкурсу);
– перебування експерта у ролі наукового керівника одного з виконавців проекту або наявність серед виконавців проекту особи,що була науковим керівником в експерта або у члена комісії конкурсу (протягом останніх трьох років перед днем оголошення конкурсу);
– наявність спільних наукових публікацій з одним із виконавців проекту, або участь у спільних наукових проектах (протягом останніх трьох років перед днем оголошення конкурсу);
– інше близьке наукове чи комерційне співробітництво;
– інша пряма наукова чи комерційна конкуренція.

Якими основними принципами керуються експерти при оцінюванні проектів?

Основними принципами розгляду та експертизи проектів є:
– максимальна відкритість і прозорість;
– незалежність та об’єктивність наукової та науко-технічної експертизи проектів із виконання наукових досліджень і розробок;
– компетентність і об’єктивність осіб, що проводять експертизу;
– врахування світового рівня науково-технічного прогресу;
– відповідальність за достовірність і повноту аналізу, обґрунтованість рекомендацій експертизи;
– повага і дотримання авторських та суміжних прав, а також принципів наукової етики;
– дотримання засад доброчесної конкуренції;
– запобігання конфлікту інтересів під час розгляду та проведенні експертизи проектів із виконання наукових досліджень і розробок.

Як проходить розгляд та експертиза заявок?

Розгляд та експертиза заявок проводиться відповідно до пунктів 19 – 26 Порядку конкурсного відбору, Порядку розгляду та експертизи проектів, а також згідно з визначеними Науковою радою Фонду в рішенні про проведення конкурсу положенням про Комісію конкурсу та умовами Конкурсу. Комісія конкурсу протягом п’яти робочих днів з дати закінчення строку подання заявок здійснює їх попередній розгляд щодо відповідності критеріям, визначеним науковою радою Фонду. У разі відповідності заявки вимогам комісія конкурсу не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів надсилає експертам проект для проведення наукової і науково-технічної експертизи. До початку експертизи експерт має надати згоду на проведення експертизи та задекларувати відсутність конфлікту інтересів шляхом підписання заяви за встановленою формою. Експертиза заявок здійснюється експертами протягом п’ятнадцяти календарних днів з дати надходження заявки від комісії Конкурсу, за результатами якої складається висновок експерта та надсилається комісії Конкурсу. Комісія конкурсу на своєму засіданні, за результатами наукової і науково-технічної експертизи проекту, формує рейтинговий список проектів із зазначенням інформації щодо їх чисельного оцінювання ( від найбільшого значення до найменшого ).

Чи оприлюднюються результати оцінювання проектів?

Після затвердження Науковою радою рішення про затвердження результатів конкурсу, переліку проектів, що рекомендуються до реалізації за рахунок грантової підтримки Фонду, та обсягів їх фінансування оприлюднюється дирекцією Фонду на офіційному веб-сайті Фонду https://nrfu.org.ua/ не пізніше п’яти робочих днів після ухвалення такого рішення.

error: Дані захищено!!