НФДУ налагоджує співпрацю з науковцями Польщі та Болгарії

Одним із головних пріоритетів діяльності Національного фонду досліджень України є розширення можливостей міжнародної співпраці для українських дослідників та їхня інтеграція до світової наукової спільноти. Для цього представники Фонду налагоджують партнерські відносини з закордонними науковими організаціями та постійно аналізують їхній досвід з метою залучення й імплементації найкращих практик проведення конкурсів.

Зокрема нещодавно було проведено онлайн-зустріч з представниками Польського національного наукового центру (Narodowe Centrum Nauki, м. Краків) – директором центру Збіґнєвом Блоцьким та керівницею міжнародного департаменту Юстиною Возняковською.

Пропонуємо ознайомитися з досвідом польських колег щодо організації конкурсів та процесом оцінювання та експертизи наукових проєктів. Наведемо декілька цікавих фактів:

– Конкурси наукових проєктів відбуваються у 2 етапи. На першому етапі подані проєкти розглядаються та оцінюються двома експертами відповідної панелі (конкурсної комісії). На другому етапі відбувається рецензування наукових проєктів, які успішно пройшли попередній етап. Польські колеги зазначили, що після першого етапу відсіюється понад 50% проєктів.

– У Польському національному науковому центрі функціонують 25 панелей (конкурсних комісій), які складаються з 10 експертів кожна. Цікавою практикою є обрання до складу експертних панелей колишніх грантоотримувачів.

– 96% рецензентів Польського національного наукового центру – іноземні науковці.

– Середня тривалість конкурсів наукових проєктів становить 5-6 місяців.

– Серед головних вимог до грантоотримувачів є представлення 10 найкращих наукових публікацій за останні 10 років.

Не менш важливою подією стала онлайн-зустріч представників НФДУ з Раді Домусчієвим, радником з питань освіти Посольства Болгарії в Україні, під час якої пан радник висловив зацікавлення наукової спільноти Болгарії в співпраці з українськими науковцями, зокрема шляхом партнерства Національного наукового фонду Болгарії та НФДУ.

error: Дані захищено!!