НФДУ планує поновити співпрацю з науковими фондами Німеччини, Японії та Білорусі, а також налагодити партнерство з Польщею, США та Францією 

Національний фонд досліджень України відновлює двосторонню співпрацю з зарубіжними науковими фондами, яку започаткував попередник НФД – Державний фонд фундаментальних досліджень. Зокрема, йдеться про Німецький фонд досліджень, Японське товариство сприяння науці та Білоруський фонд досліджень.

“Зараз ми маємо значно активізувати наше міжнародне співробітництво. Перший крок – переговори з трьома науковими фондами, з якими раніше вже працював Державний фонд фундаментальних досліджень. Ця співпраця була успішною. Приміром, постійно проходили спільні конкурси з різних наукових напрямів, зокрема фізики та математики, які надавали можливість нашим науковцям проводити передові дослідження разом з іноземними колегами. І ми будемо поновлювати та розвивати такі можливості”, – зазначила виконавчий директор НФД Ольга Полоцька.

Так, з Німецьким фондом досліджень вже підготовлені проєкти двосторонніх документів, які визначатимуть загальні рамкові умови наукової співпраці.

“Безперечно, ми розширюватимемо перелік країн та напрямів співпраці. Новими партнерами можуть стати Національний центр науки (Польща), Національний науковий фонд (США), Національне дослідницьке агентство (Франція). Щодо можливих напрямів співробітництва, то плануються спільні конкурси, семінари, робочі групи, конференції, обмін дослідниками та експертами, академічна мобільність тощо”, – пояснила Ольга Полоцька.

Нагадуємо, що на перші два конкурси Національного фонду досліджень України – “Наука для безпеки людини та суспільства” та “Підтримка досліджень провідних та молодих учених” –  подано понад 900 заявок.

error: Дані захищено!!