10 Травня 2023 15:22

Оголошується прийом заявок до Віртуального Інституту перспективних досліджень в Україні

У тісній співпраці з партнерськими інституціями з України, Європи та США Інститут перспективних досліджень у Берліні (Wissenschaftskolleg) започаткував ініціативу, спрямовану на підтримку українських науковців у їхніх зусиллях щодо заснування Інституту перспективних досліджень у Києві. Повномасштабна інституційна діяльність в Україні стане можливою лише після завершення війни, але вже у вересні 2023 року Віртуальний український інститут перспективних досліджень (VUIAS) розпочне свою діяльність і прийме першу міждисциплінарну групу стипендіатів. VUIAS надаватиме стипендії українським науковцям, координуватиме їх для формування віртуальної спільноти, організовуватиме для них колоквіуми та інші віртуальні та гібридні заходи, налагоджуватиме зв’язки з відповідними колегами та академічними установами на міжнародному рівні, а також надаватиме такі послуги, як доступ до бібліотек та допомога у перекладі та публікації робіт. Чотири найбільш активні університети та науково-дослідні установи України забезпечують міцне інституційне партнерство VUIAS і гарантують, що він міцно закріпиться в національному та регіональному академічному контексті. VUIAS фінансується Німецьким фондом Фольксваген.

Перша група у 2023/2024 навчальному році складатиметься з орієнтовно чотирнадцяти стипендіатів. VUIAS надає два види стипендій:

  • Стипендії VUIAS в Україні, які надаються Інститутом Wissenschaftskolleg науковцям, що працюють в університетах та науково-дослідних інститутах України та проживають в Україні;
  • Стипендії VUIAS для вчених за кордоном, які фінансуються, відбираються та приймаються вісьмома провідними світовими інститутами перспективних досліджень, що розташовані в Європі та США.

Це оголошення про прийом заявок на шість стипендій VUIAS в Україні на 2023/2024 навчальний рік. Стипендії VUIAS в Україні надаватимуться науковцям, які проживають в Україні та працюють в українських університетах та науково-дослідних інститутах, на десять місяців (з вересня 2023 по червень 2024). Стипендіати залишатимуться у своїх інститутах і отримуватимуть стипендії там. Розмір стипендій VUIAS в Україні становить 500 євро на місяць для постдокторів та 1000 євро на місяць для професорів.

Заохочуємо подавати заявки на стипендії VUIAS в Україні науковців України з усіх академічних дисциплін – заявки з природничих, гуманітарних та соціальних наук однаково вітаються. Стипендії VUIAS в Україні підтримують науковців у реалізації самостійно обраного дослідницького проєкту. На стипендію можуть претендувати науковці на всіх етапах своєї кар’єри, якщо вони мають ступінь доктора філософії і ще не вийшли на пенсію.

Стипендії VUIAS в Україні призначені для науковців, які проживають в Україні, мають українське громадянство або дозвіл на довгострокове проживання та працюють в українській академічній установі. Протягом 2023/2024 навчального року всі стипендіати VUIAS будуть зобов’язані брати участь у міждисциплінарному обміні зі спільнотою через регулярну участь у колоквіумі VUIAS та інших заходах. Робочими мовами будуть українська та англійська; очікується як активне, так і пасивне володіння англійською мовою.

Заявка має бути складена англійською мовою та надіслана електронною поштою на адресу admissions@vuias.org із прикріпленими наступними документами у форматі PDF:

  • лист з поясненням мотивації подачі заявки (макс. 300 слів);
  • резюме з повним списком публікацій;
  • опис дослідницького проєкту (3-5 сторінок);
  • два приклади статей або розділів, принаймні один з яких має бути англійською мовою;
  • аплікаційна форма (завантажити тут) також вимагає подання короткого резюме; та
  • короткого списку з п’яти публікацій та анотації Вашого проєкту.

Кінцевий термін подачі заявок – 25 червня 2023 року.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь за електронною адресою admissions@vuias.org.

Інші новини

29 Вересня 2023

Коли в китів було чотири лапи

Вчені з’ясовують, як і куди йде еволюція Дослідження, про яке ми розповімо сьогодні,  науковці відділу еволюційної морфології Інституту зоології ім.

28 Вересня 2023

Цифрова Європа: Програма ЄС для посилення стійкості технологічних проєктів під час війни

Українські організації й приватні компанії зможуть розвивати проєкти у сфері цифрових технологій, штучного інтелекту та хмарних послуг разом з міжнародн

Пережити війну, підтримати науку: як продовжуються дослідження в Україні

Як зберегти науку в умовах війни? У нашому світі, де дослідження прогресують так швидко, для українських науковців продовжувати працювати – це питання в

23 Вересня 2023

Встигніть зареєструватись: Swedish-Ukrainian Contact Seminar 2023 (онлайн)

До уваги дослідників та науковців, керівників та команд відділів міжнародної співпраці закладів освіти та наукових установ; інституційних координаторів

22 Вересня 2023

До уваги учасників конкурсу «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)»

Шановні учасники конкурсу! Наукова рада Національного фонду досліджень України підтримала звернення голови комісії конкурсу (від 21.09.2023, протокол