30 Грудня 2021 12:23

Підсумки 2021 року: топ 5 досягнень Національного фонду досліджень України

Традиційно кінець року є часом для оцінки власної роботи та підбивання підсумків. Ми також згадали найпомітніші та найважливіші події, якими був сповнений 2021 рік для НФДУ.
Виклики, які ми ставили перед собою та досягнення, що отримали в результаті. Якими ж вони були?
1. Оголошено 3 конкурси:
  • «Наука для безпеки і сталого розвитку України» – 57 переможців вже визначено.
  • «Передові дослідження в галузі математичних, природничих і технічних наук» – процеси оцінки та визначення переможців тривають.
  • «Людина, суспільство, наука перед сучасними викликами: інноваційні дослідження в суспільно-гуманітарній сфері» – процеси оцінки та визначення переможців ще також тривають.

Інвестуємо в дослідників та ідеї, які є цінними для суспільства!

2. Підписано меморандум про співпрацю з Національним центром досліджень і розвитку Республіки Польща – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Це стратегічно важливий партнер для Фонду. Підписання меморандуму є початком сприяння науково-дослідним розробкам та співпраці між організаціями й установами України та Польщі в галузі науково-технічних досліджень.
3. Проведено 30+ зустрічей із представниками провідних іноземних науково-дослідних європейських організацій та представництв.
Сприяння міжнародному обміну інформацією та вченими є однією з місій Фонду. Налагодження міжнародного партнерства є необхідною умовою для інтеграції українського науково-дослідного простору до світового
4. Наукова Super-Nova
Проведено 3 заходи, протягом яких українські вчені мали змогу презентувати свої досягнення у рамках проєктів, виконаних за грантової підтримки НФДУ, та виокремити стратегічно важливі напрацювання і доробки, готові до практичного впровадження, а також ті, що вже мають впровадження з метою їх масштабування. Таким чином Фонд сприяє популяризації науки та тих, хто рухає українську науку вперед!
5. Була створена комісія щодо підтвердження актуальності та наявності можливості виконання наукових проєктів переможцями спільних конкурсів наукових проєктів, які проводилися ДФФД з DFG. Було профінансовано 6 проєктів на загальну суму 3 млн. 693 тис. 488 грн.

Крім того, хотілося б висловити велику вдячність нашим партнерам та стейкхолдерам за всебічну підтримку діяльності Фонду: Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України, Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Науковий Комітет Національної ради з питань розвитку науки і технологій, а також усім небайдужим: прихильникам, критикам і, звісно ж, самим дослідникам. Рухаємось вперед і продовжуємо працювати разом!

Попереду новий 2022 рік і нові проєкти, цілі, випробування, здобутки… Ми з радістю входимо у нього, щоб продовжити виконувати місію нашого Фонду – розбудову дослідницької інфраструктури в Україні, та її інтеграцію до світової!

Інші новини

18 Квітня 2024

Відбулась спільна зустріч MSCA4Ukraine

Сьогодні, 18 квітня 2024 року, відбулась спільна зустріч Координаційного консорціуму, Європейської Комісії (DG EAC, REA) та Консультативної ради програм

17 Квітня 2024

Підписано Меморандум про співпрацю між Національним фондом досліджень України та Національною академією правових наук України

17 квітня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Національним фондом досліджень України та Національною академією правових наук Ук

Можливості фінансування в новому конкурсі ERA 2024: Інформаційний день WIDERA

Цей інформаційний день має на меті проінформувати потенційних заявників про нові теми конкурсів ERA в рамках Робочої програми WIDERA на 2023-2025 роки.

16 Квітня 2024

Ідентифікаційний комітет Національного фонду досліджень України оголошує конкурс щодо обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України

Ідентифікаційний комітет Національного фонду досліджень України (далі – Ідентифікаційний комітет) відповідно до статті 54 Закону України «Про науков

08 Квітня 2024

Українські мігранти на ринку праці ЄС: що змінилося за час війни?

Нещодавно 13 українських учених приєдналися до проєктів, які започаткували наукові команди з Нідерландів. Науковці перемогли у «Конкурсному відборі на д