12 Червня 2024 12:17

У Варшаві відбулась Четверта польсько-німецька наукова зустріч 2024 року

10-11 червня відбулась Четверта польсько-німецька наукова зустріч 2024 року. Організаторами заходу виступили Фонд польської науки (FNP), Національний науковий центр  Польщі (NCN) та Німецьке науково-дослідницьке співтовариство (DFG).

Серія польсько-німецьких наукових зустрічей спрямована на зміцнення двосторонніх відносин між установами Польщі та Німеччини, що фінансують та проводять дослідження. В рамках заходу визначаються спільні позиції, дії та заходи обох країн для вирішення головних викликів сьогодення у Європі та за її межами.

Після успішних заходів у Мюнхені (у 2017 році), Кракові (у 2019 році) та Берліні (у 2022 році), у 2024 році подія відбулась у місті Варшава з головною темою: «Наука для політики – політика для науки. Покращення рамкових умов для вирішення поточних викликів для двосторонньої та європейської науково-дослідницької співпраці».

На даний момент найбільш актуальними для дослідницьких і фінансових організацій у Польщі, Німеччині та інших країнах є такі тенденції: наука і дослідження стають все більш залежними від (глобальних) політичних обставин і викликів, тому політика і наука все більше потребують одна одної для вирішення поточних проблем, зокрема і щодо ситуації в Україні.

Разом з іншими представниками національних та приватних дослідницьких фондів, органів управління науковими дослідженнями, державних та неурядових організацій, що працюють у сфері фінансування та управління науковими дослідженнями, а також представниками міжнародних організацій та ініціатив, на запрошення організаторів до заходу долучилась виконавчий директор Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька.

Протягом дводенного заходу Ольга Полоцька взяла участь у низці дискусій та зустрічей з представниками польського та німецького урядів. Учасники обговорили заплановані національні, двосторонні та європейські заходи, поточні виклики та програми, а також можливості взаємної підтримки, зокрема для України.

Хоча захід мав характер білатерального, велику увагу було приділено саме підтримці українських вчених та інституційної співпраці з НФДУ як німецькими, так і польськими партнерами. Так, одним з найважливіших результатів стало те, що в рамках заходу президент Німецького дослідницького фонду (The Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG) Катя Беккер офіційно заявила про розширення співпраці з НФДУ та підготовку спільного конкурсу DFG-НФДУ за фінансової підтримки німецького Фонду.

Це стало можливим в результаті перемовин та консультацій, що відбувались між представниками установ протягом останніх місяців. Конкурс буде спрямований на підтримку дослідників, які перебувають в Україні.

Раніше DFG вже підтримував українських вчених в рамках спільного конкурсу наукових проєктів, який проводився у 2017 році (конкурс ДФФД-DFG Ф81). Тепер Фонди продовжать працювати разом та координувати свої зусилля в сприянні та розвитку наукових зв’язків між Україною та Німеччиною.

Щоб не пропустити оголошення про запуск та деталі конкурсу слідкуйте за новинами на нашому офіційному сайті та в соціальних мережах.

Інші новини

23 Липня 2024

Національний фонд досліджень України підписав Меморандум про співпрацю з ГС «Харківський кластер інформаційних технологій»

22 липня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Національним фондом досліджень України та Громадською спілкою «Харківський кластер

16 Липня 2024

НФДУ посилює співпрацю з партнерами з Німеччини

16 липня 2024 року представники Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини (нім. Bundesministerium für Bildung und Forschung, BMBF) провел

15 Липня 2024

Протези для поранених: зручні, якісні, і не за всі гроші світу

Історії про людей, які втратили руку чи ногу, але, попри це, воюють, працюють, волонтерять, і навіть грають у футбол, стали буденністю. Повернутися до а

12 Липня 2024

Просимо ЗМІ не вводити читачів в оману та публікувати лише перевірену інформацію

Нещодавно у деяких засобах масової інформації вийшли «сенсаційні» публікації, у яких серед організацій, які стовідсотково бронюють співробітників від

11 Липня 2024

Представники команди проєкту Open4UA взяли участь у робочій зустрічі щодо оцінювання науки в МОН

10 липня 2024 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась робоча зустріч зі стейкхолдерами, на якій були обговорені пропозиції та зауваження су