Національний фонд досліджень України отримав можливість профінансувати міжнародні проєкти попередніх років

18 листопада 2020 року Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 528 і від 4 грудня 2019 р. № 1007». Мета – створення можливості для фінансування Національним фондом досліджень України (НФДУ) проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень (ДФФД) разом з іноземними науковими товариствами.

У 2017-2018 роках ДФФД разом з іноземними науковими товариствами було проведено конкурси спільних наукових проєктів та обрано переможців. Умовами конкурсів передбачалося, що фінансування української частини проєктів розпочнеться у 2018-2019 роках. Однак унаслідок реорганізації ДФФД, яка розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

Через це НФДУ не мав можливості профінансувати українські організації відповідно до чинного законодавства. А наукові установи та заклади вищої освіти, які було визнано переможцями спільних конкурсів, не мали можливості розпочати роботу з виконання проєктів через відсутність рішення про їх фінансування. Водночас іноземні партнери зі своєї сторони активно реалізують свої частини наукових проєктів.

Після підтвердження актуальності виконання наукових проєктів рішенням тимчасової комісії, утвореної Національним фондом досліджень України, переможцям, визначеним Радою ДФФД, буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету НФДУ.

За матеріалами МОН

error: Дані захищено!!