30 Листопада 2022 10:00

НФДУ та SNSF запустять спільний конкурс у 2023 році

Наступного року науковці з України та Швейцарії зможуть взяти участь у конкурсі спільних дослідницьких проєктів! НФДУ зміцнює двосторонню співпрацю зі Швейцарським національним науковим фондом.

На початку цього літа НФДУ та SNSF підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачав поглиблення співпраці між установами. Сьогодні ми раді оголосити про конкурс дослідницьких проєктів, на який зможуть спільно подати заявки дослідники зі Швейцарії та України. Варто зазначити, що заявники абсолютно вільні у виборі тем. – Спільний конкурс SNSF та НФДУ має величезну цінність для НФДУ як молодої фінансової організації, –каже виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька. – Конкурс відкриває шанси міжнародної співпраці високого рівня для українських дослідників.

Протидія витоку мізків

Вторгнення рф в Україну та подальша війна серйозно впливають на життя і роботу в Україні, а також на науку та дослідників. – SNSF прагне створити вільну, різноманітну та відкриту на міжнародному рівні наукову систему, — говорить Матіас Еггер, президент Національної дослідницької ради SNSF. – Зв’язки з українським дослідницьким середовищем необхідно підтримувати навіть у ці важкі часи.

– Коли Україна зможе розпочати реконструкцію, їй знадобиться життєздатна міжнародна наукова мережа, – продовжує Матіас Еггер. – І спільна протидія відтоку мізків із країни та загальному скороченню потужностей на місцях». Ольга Полоцька також вважає, що «спільний конкурс є важливим знаком підтримки, яку SNSF надає українським дослідникам у жахливих обставинах, з якими вони стикаються».

Як взяти участь у конкурсі

Проєкти, що будуть подані на конкурс НФДУ та SNSF, зможуть тривати до трьох років. Вони будуть фінансуватися за рахунок SNSF. Очікується, що перший конкурс нової двосторонньої програми буде оголошено взимку 2023 року. Тому дослідникам з України та Швейцарії, які бажають взяти участь, радимо почати налагоджувати комунікацію один з одним уже зараз!

Видатні українські дослідниці

НФДУ також став організацією-партнером бази даних AcademiaNet, управлінську функцію якої виконує SNSF. База містить понад 3500 профілів видатних жінок-науковиць з усіх напрямків досліджень по всій Європі. Жінки, допущені до програми, повинні бути номіновані європейськими науковими організаціями враховуючи певні критерії.

Виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька та директорка SNSF Ангеліка Кальт. Фотограф: Адріан Мосер

Після підписання угоди з AcademiaNet НФДУ може номінувати найкращих дослідниць з України на включення їх до міжнародної бази даних! Серед них можуть бути жінки, які зараз не перебувають у країні, але залишаються пов’язаними з українськими установами. Зовсім скоро ми розпочнемо процес визначення перших номінанток, тому просимо слідкувати за новинами на нашому офіційному сайті та в соціальних мережах.

Інші новини

27 Березня 2023

Колектив НФДУ щиро вітає Голову Фонду Станіслава Йосиповича Вільчинського з Днем народження!

Бажаємо міцного здоров’я, наснаги в роботі, натхнення на життєвому шляху та скорішої нашої спільної Перемоги!

22 Березня 2023

Степи й луки – не просто трава. Кожна природна ділянка – це цілий світ!

Інформація, яку зібрали науковці, допоможе відновити біотопи, пошкоджені під час бойових дій.  [caption id="attachment_13587" align="alignright" wid

21 Березня 2023

Рішення ВРУ: Оксена ЛІСОВОГО призначено на посаду міністра освіти і науки України

Сьогодні, 21 березня 2023 року, Верховна Рада України призначила Оксена Лісового на посаду міністра освіти і науки України. За відповідне рішення прогол

20 Березня 2023

Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Шановні колеги! За підтримки  Національного фонду досліджень України та за ініціативи Нейла Турка (Единбурзький університет, Велика Британія та Інсти

16 Березня 2023

Загроза аварії на ЗАЕС: потрібно бути готовими

З початку повномасштабного вторгнення росія не раз погрожувала застосувати ядерну зброю. І навіть якщо це був просто шантаж, легковажити цими погрозами