30 Листопада 2022 10:00

НФДУ та SNSF запустять спільний конкурс у 2023 році

Наступного року науковці з України та Швейцарії зможуть взяти участь у конкурсі спільних дослідницьких проєктів! НФДУ зміцнює двосторонню співпрацю зі Швейцарським національним науковим фондом.

На початку цього літа НФДУ та SNSF підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачав поглиблення співпраці між установами. Сьогодні ми раді оголосити про конкурс дослідницьких проєктів, на який зможуть спільно подати заявки дослідники зі Швейцарії та України. Варто зазначити, що заявники абсолютно вільні у виборі тем. – Спільний конкурс SNSF та НФДУ має величезну цінність для НФДУ як молодої фінансової організації, –каже виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька. – Конкурс відкриває шанси міжнародної співпраці високого рівня для українських дослідників.

Протидія витоку мізків

Вторгнення рф в Україну та подальша війна серйозно впливають на життя і роботу в Україні, а також на науку та дослідників. – SNSF прагне створити вільну, різноманітну та відкриту на міжнародному рівні наукову систему, — говорить Матіас Еггер, президент Національної дослідницької ради SNSF. – Зв’язки з українським дослідницьким середовищем необхідно підтримувати навіть у ці важкі часи.

– Коли Україна зможе розпочати реконструкцію, їй знадобиться життєздатна міжнародна наукова мережа, – продовжує Матіас Еггер. – І спільна протидія відтоку мізків із країни та загальному скороченню потужностей на місцях». Ольга Полоцька також вважає, що «спільний конкурс є важливим знаком підтримки, яку SNSF надає українським дослідникам у жахливих обставинах, з якими вони стикаються».

Як взяти участь у конкурсі

Проєкти, що будуть подані на конкурс НФДУ та SNSF, зможуть тривати до трьох років. Вони будуть фінансуватися за рахунок SNSF. Очікується, що перший конкурс нової двосторонньої програми буде оголошено взимку 2023 року. Тому дослідникам з України та Швейцарії, які бажають взяти участь, радимо почати налагоджувати комунікацію один з одним уже зараз!

Видатні українські дослідниці

НФДУ також став організацією-партнером бази даних AcademiaNet, управлінську функцію якої виконує SNSF. База містить понад 3500 профілів видатних жінок-науковиць з усіх напрямків досліджень по всій Європі. Жінки, допущені до програми, повинні бути номіновані європейськими науковими організаціями враховуючи певні критерії.

Виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька та директорка SNSF Ангеліка Кальт. Фотограф: Адріан Мосер

Після підписання угоди з AcademiaNet НФДУ може номінувати найкращих дослідниць з України на включення їх до міжнародної бази даних! Серед них можуть бути жінки, які зараз не перебувають у країні, але залишаються пов’язаними з українськими установами. Зовсім скоро ми розпочнемо процес визначення перших номінанток, тому просимо слідкувати за новинами на нашому офіційному сайті та в соціальних мережах.

Інші новини

23 Вересня 2023

Встигніть зареєструватись: Swedish-Ukrainian Contact Seminar 2023 (онлайн)

До уваги дослідників та науковців, керівників та команд відділів міжнародної співпраці закладів освіти та наукових установ; інституційних координаторів

22 Вересня 2023

До уваги учасників конкурсу «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)»

Шановні учасники конкурсу! Наукова рада Національного фонду досліджень України підтримала звернення голови комісії конкурсу (від 21.09.2023, протокол

19 Вересня 2023

Матеріали робочого семінару «Відновлення науки, освіти та інновацій в Україні»

Російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року призвело до спустошення, включно з людськими жертвами, масовою внутрішньою та зовнішньою міграцією, а

18 Вересня 2023

Друга міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2023» #OSICU2023

26-27 жовтня 2023 року Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України у співорганізаторстві з TIB - Лейбн

16 Вересня 2023

ВНЕСЕНО ЗМІНИ ДО СКЛАДУ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ

Кабінет Міністрів України вніс зміни до складу Національної ради України з питань розвитку науки і технологій в частині її Адміністративного комітету. В