14 травня 2024 року, паралельно із Генеральною Асамблеєю асоціації Science Europe у Брюсселі, Бельгія відбувся семінар Voting for Science: The Role of Science in Europe. Семінар є частиною кампанії Science Europe (SE), спрямованої на утвердження важливості наукових досліджень з огляду на майбутні вибори до Європейського парламенту, а також на підготовку адвокаційних повідомлень для наступної Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій. В рамках кампанії Science Europe прагне підкреслити важливість науки та досліджень у складному політичному ландшафті Європейського Союзу.
Цілі кампанії SE «Голосування за науку» спрямовані на:
- привернення уваги політиків до актуальності та важливості наукових міркувань;
- сприяння змінам у практиці оцінки впливу ЄС для посилення підтримки науковців у майбутньому;
- пропагування більшої та кращої підтримки автономії та звітності науково-дослідних організацій;
- забезпечення внеску в підготовку наступної Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій;
- подолання поляризації за допомогою наукового консенсусу – використання наукової комунікації для зміцнення довіри та взаєморозуміння між науковцями та громадськістю.
Заходи, організовані Асоціацією Science Europe, об’єднують керівників найбільших європейських організацій, що виконують та фінансують наукові дослідження, представників європейських міністерств науки, високопосадовців Європейської Комісії, а також запрошених експертів та науковців.
Національний фонд досліджень України на заході представила виконавчий директор Ольга Полоцька. У якості запрошеного експерта під час сесії «Подолання розриву в продуктивності науково-дослідницької та інноваційної діяльності в Європі» Ольга Полоцька як представниця країни, яка швидко змінює дослідницьку політику і прагне до інтеграції в Європейський Союз, представила бачення щодо формування науково-дослідницької та інноваційної політики на найближчі кілька років.
В рамках заходу учасники також обговорили політики фінансування досліджень за принципом «bottom-up» та «up-down»; поточні інструменти програми Горизонт Європа; розриви у сфері досліджень та інновацій між регіонами ЄС та політичні виклики, які вони представляють; заходи для посилення і полегшення мобільності дослідників між європейськими країнами.
Завтра, 15 травня 2024 року, організації-члени Science Europe зустрінуться в рамках Генеральної Асамблеї для прийняття необхідних статутних рішень та обговорення питань щодо діяльності асоціації на наступні роки.