Національний фонд досліджень України вітає зі Всесвітнім днем науки!

Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – міжнародне свято, яке відзначається щорічно 10 листопада, починаючи з 2002 року.

Свято засноване ЮНЕСКО з метою популяризації науки та сприяння прогресу всього нашого суспільства.

У цей день, присвячений науці, пропонуємо згадати лауреатів Нобелівської премії 2020 року, які подарували світу надзвичайні відкриття та змінили хід сучасної науки.

За напрямом медицини, з якого розпочався цьогорічний Нобелівський тиждень, нагороду отримали науковці ‒ Чарльз Райс, Харві Альтер та Майкл Хоутон за відкриття вірусу гепатиту C. Цінність цього відкриття полягає у можливості створити методи лікування хвороби і запобігти її розповсюдженню під час переливання крові.

У номінації з фізики перемогла робота Роджера Пенроуза з вивчення чорних дір. Другу половину премії поділили астрофізики Райнхард Генцель і Андреа Гез за відкриття надмасивного компактного об’єкта в центрі галактики Чумацький Шлях.

Дженніфер Дудна і Еманюель Шарпантьє отримали премію у номінації з хімії за розробку методу редагування геномів або, так званих, молекулярних ножиць CRISPR/Cas9. Ця технологія може дозволити у майбутньому лікувати спадкові хвороби, які зараз вважаються невиліковними.

Лауреатами Нобелівської премії з економіки стали дослідники Пол Мілгром і Роберт Вілсон. Учені працювали над удосконаленням теорії аукціонів і винайшли їхні нові формати.

Нобелівську премію миру цьогоріч здобула Світова продовольча програма (United Nations World Food Programme). Таке рішення мотивоване тим, що «потреба в міжнародній солідарності і багатосторонній співпраці сьогодні велика як ніколи».

Сьогодні варто згадати й про те, що українська земля теж дала світові цілу плеяду лауреатів Нобелівської премії, зокрема видатного мікробіолога, цитолога, ембріолога, імунолога, фізіолога Іллю Мечникова, який отримав премію з медицини та фізіології за дослідження імунітету; економіста, демографа, історика економіки Саймона Сміта Кузнеця; фізика-теоретика Льва Ландау, який отримав премію «за піонерські теорії конденсованих середовищ, особливо теорії рідкого гелію».

Маємо надію, що майбутні українські лауреати Нобелівської премії зроблять свій внесок у світову наукову і мистецьку скарбницю та примножать духовну і матеріальну спадщину людства.

error: Дані захищено!!