Спільний вебінар з Національним центром досліджень та розвитку Республіки Польща

6 листопада став по-справжньому важливим днем у житті НФДУ. По-перше, завершився етап розгляду та затвердження договірної документації переможців конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». Вітаємо всіх грантоотримувачів та бажаємо успішної реалізації проектів!

По-друге, члени Наукової ради та співробітники дирекції Фонду взяли участь у вебінарі, організованому НФДУ спільно з Національним центром досліджень та розвитку Республіки Польща. Захід розпочався з презентації організацій їхніми керівниками, а саме доктором Войцехом Камєнєцьким, директором NCBR, та професором Леонідом Яценком, головою НФДУ. Ми вдячні колегам з польського Центру за доповіді та сесії Q&A: “International call for proposals: from A to Z (contest design)”, “Expert evaluation” та “Providing and securing full confidentiality of information, protection of IPR.”

Національний центр досліджень та розвитку є державним органом та частиною національної екосистемі підтримки наукових досліджень та бізнесу. Бюджет організації на 2020 рік складає 1,2 млрд. євро. Серед основних програм підтримки Центру: стратегічні програми розвитку науки та бізнесу, національні програми у галузі безпеки та оборони, програми ЄС, а також програми підтримки R&D.

Польські колеги надали багато цікавої інформації, яка стосується часових рамок проведення конкурсів. Наприклад, на подання заявок виділяється 30-60 днів, 30 днів у середньому виділяється на відбір проєктів, які відповідають формальним ознакам, а експертна оцінка проходить у середньому протягом 4 місяців.

Вражає і кадровий склад Центру, який з 20+ осіб у 2007 році зріс до 650+ цього року. Подібно до процедур подання заявок та реєстрації експертів у НФДУ польський Центр використовує автоматизовану систему. Добір експертів – це багатоступеневий процес, який унеможливлює потрапляння до бази Центру «випадкових» експертів. Крім цього, кожен експерт за результатами своєї роботи проходить оцінку з боку співробітників Центру за кількома параметрами.

На окрему увагу заслуговує також база експертів Центру, в якій зареєстровано більше 15 000 польських (91%) та іноземних (9%) фахівців. У середньому кількість експертів, які оцінюють одну заявку, складає 3. Правилами деяких конкурсів передбачається робота не окремих експертів, а експертних панелей.

Кількість конкурсів кожного року значно варіюється в залежності від пріоритетів та цілей організації. Те ж саме можна сказати й про кількість заявок, які подаються на конкурсі: від 20+ до 500.Узагальнюючи, можемо із впевненістю сказати, що завдяки отриманим знанням від наших іноземних партнерів, ми навчаємося, а отже, стаємо кращими.

error: Дані захищено!!