02 Лютого 2023 09:43

Для роботи над проєктом «Наука в небезпеці» запрошуються аналітики та дослідники

Science at Risk — це спільнота та вебплатформа, яка дозволить популяризувати експертизу українських вчених, знайти міжнародних партнерів і донорів, розповідати історії українських науковців під час війни широкій аудиторії.

Довгострокова мета проєкту — створення center of excellence світового рівня, фокусом діяльності якого стане дослідження науки, що перебуває в екстремальних умовах під час криз, стихійних лих та воєн.

Ми шукаємо аналітиків та дослідників, які будуть працювати в трьох групах за такими напрямками.

І. Збереження науки в умовах війни

  1. Короткострокові стратегії зі збереження науки в умовах війни;
  2. Довгострокові стратегії зі збереження науки в умовах війни;
  3. Методи збереження музейних та архівних колекцій під час війни.

ІІ. Комунікація науки в умовах війни

  1. Як залучити громадян до збереження науки в умовах війни (citizen science);
  2. Як ефективніше комунікувати потреби науки під час конфліктів для внутрішніх та закордонних аудиторій;
  3. Як популяризувати науку під час війни або природних катаклізмів.

ІІІ. Відновлення науки після війни

  1. Стратегії перезапуску науки після війни;
  2. Стратегії масштабування міжнародних наукових кооперацій;
  3. Методи розповсюдження інновацій в економіку під час війни.

Протягом восьми місяців 30 відібраних фахівців, працюючи в групах, будуть проводити аналітичні дослідження, за результатами яких підготують письмові матеріали у форматі білих книг.

Подати заявку на участь можна тут: https://forms.gle/1r1RdTHBdcYquYx26

Дедлайн заповнення форми: 7 лютого 21:00 (GMT+2).

Ми приймаємо заявки від науковців, які проживають в Україні, внутрішньо переміщених осіб та науковців, які перебувають закордоном у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.

Проєкт створений за участі кандидатки фізико-математичних наук, колишньої генеральної директорки Директорату науки та інновацій МОН Юлії Безвершенко, доктора хімічних наук, засновника платформи Ukrainian Science Reload Юрія Халавки та ГО «Куншт».

«Ми формуємо когорту експертів, готових професійно розвиватися в цьому напрямку та допомагати задокументувати та експортувати унікальний український досвід, що буде корисний і для інших країн», — зазначає Юрій Халавка.

«Важливо, не просто зберегти українську науку, але і сформувати бачення, як саме її відновити після перемоги. Мета проєкту — дати українським дослідникам можливість це проаналізувати та комунікувати», — додає Кирило Бескоровайний, керівник ГО «Куншт».

Якщо у вас виникнуть запитання, пишіть Дар’ї, координаторці проєкту: daria@kunsht.com.ua

Проєкт здійснено за підтримки Alfred P. Sloan Foundation, Національного фонду досліджень України та Міністерства освіти та науки України.

 

Інші новини

23 Липня 2024

Національний фонд досліджень України підписав Меморандум про співпрацю з ГС «Харківський кластер інформаційних технологій»

22 липня 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Національним фондом досліджень України та Громадською спілкою «Харківський кластер

16 Липня 2024

НФДУ посилює співпрацю з партнерами з Німеччини

16 липня 2024 року представники Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини (нім. Bundesministerium für Bildung und Forschung, BMBF) провел

15 Липня 2024

Протези для поранених: зручні, якісні, і не за всі гроші світу

Історії про людей, які втратили руку чи ногу, але, попри це, воюють, працюють, волонтерять, і навіть грають у футбол, стали буденністю. Повернутися до а

12 Липня 2024

Просимо ЗМІ не вводити читачів в оману та публікувати лише перевірену інформацію

Нещодавно у деяких засобах масової інформації вийшли «сенсаційні» публікації, у яких серед організацій, які стовідсотково бронюють співробітників від

11 Липня 2024

Представники команди проєкту Open4UA взяли участь у робочій зустрічі щодо оцінювання науки в МОН

10 липня 2024 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась робоча зустріч зі стейкхолдерами, на якій були обговорені пропозиції та зауваження су