02 Лютого 2023 09:43

Для роботи над проєктом «Наука в небезпеці» запрошуються аналітики та дослідники

Science at Risk — це спільнота та вебплатформа, яка дозволить популяризувати експертизу українських вчених, знайти міжнародних партнерів і донорів, розповідати історії українських науковців під час війни широкій аудиторії.

Довгострокова мета проєкту — створення center of excellence світового рівня, фокусом діяльності якого стане дослідження науки, що перебуває в екстремальних умовах під час криз, стихійних лих та воєн.

Ми шукаємо аналітиків та дослідників, які будуть працювати в трьох групах за такими напрямками.

І. Збереження науки в умовах війни

  1. Короткострокові стратегії зі збереження науки в умовах війни;
  2. Довгострокові стратегії зі збереження науки в умовах війни;
  3. Методи збереження музейних та архівних колекцій під час війни.

ІІ. Комунікація науки в умовах війни

  1. Як залучити громадян до збереження науки в умовах війни (citizen science);
  2. Як ефективніше комунікувати потреби науки під час конфліктів для внутрішніх та закордонних аудиторій;
  3. Як популяризувати науку під час війни або природних катаклізмів.

ІІІ. Відновлення науки після війни

  1. Стратегії перезапуску науки після війни;
  2. Стратегії масштабування міжнародних наукових кооперацій;
  3. Методи розповсюдження інновацій в економіку під час війни.

Протягом восьми місяців 30 відібраних фахівців, працюючи в групах, будуть проводити аналітичні дослідження, за результатами яких підготують письмові матеріали у форматі білих книг.

Подати заявку на участь можна тут: https://forms.gle/1r1RdTHBdcYquYx26

Дедлайн заповнення форми: 7 лютого 21:00 (GMT+2).

Ми приймаємо заявки від науковців, які проживають в Україні, внутрішньо переміщених осіб та науковців, які перебувають закордоном у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.

Проєкт створений за участі кандидатки фізико-математичних наук, колишньої генеральної директорки Директорату науки та інновацій МОН Юлії Безвершенко, доктора хімічних наук, засновника платформи Ukrainian Science Reload Юрія Халавки та ГО «Куншт».

«Ми формуємо когорту експертів, готових професійно розвиватися в цьому напрямку та допомагати задокументувати та експортувати унікальний український досвід, що буде корисний і для інших країн», — зазначає Юрій Халавка.

«Важливо, не просто зберегти українську науку, але і сформувати бачення, як саме її відновити після перемоги. Мета проєкту — дати українським дослідникам можливість це проаналізувати та комунікувати», — додає Кирило Бескоровайний, керівник ГО «Куншт».

Якщо у вас виникнуть запитання, пишіть Дар’ї, координаторці проєкту: daria@kunsht.com.ua

Проєкт здійснено за підтримки Alfred P. Sloan Foundation, Національного фонду досліджень України та Міністерства освіти та науки України.

 

Інші новини

26 Травня 2023

Форум «Дні освітнього лідерства»

Дата проведення: 1-3 червня 2023 р. Локація: Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя), платформа ZOOM. Феномен лідерства з

24 Травня 2023

Про науку, як невід’ємну складову підготовки сучасного спеціаліста

Інтерв'ю з виконавчим директором НФДУ Ольгою Полоцькою – про науку, як невід'ємну складову підготовки сучасного спеціаліста.  З якими проблемами ст

До уваги учасників конкурсу «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)»

На підставі звернення комісії конкурсу та рішення наукової ради Національного фонду досліджень України (від 23.05.2023 року, протокол № 8) проведення на

У Молдові проходить п’яте засідання неформальної робочої групи з досліджень та інновацій

23 та 24 травня в Кишиневі (Республіка Молдова) відбувається п’яте засідання неформальної робочої групи з досліджень та інновацій. Захід організовано Єв

22 Травня 2023

Наука в Україні: настав час «моди розвитку»

З нагоди Дня науки Національний фонд досліджень України зібрав науковців, українських та міжнародних партнерів з метою привернути увагу до потреб вчених