03 Листопада 2021 10:40

До уваги грантоотримувачів та всіх зацікавлених осіб!

Декларація щодо неприпустимості втручання у діяльність Національного фонду досліджень України, а також тиску на членів Наукової ради

Звертаємо увагу грантоотримувачів і всіх зацікавлених осіб, що Національний фонд досліджень України (НФДУ) є незалежною установою, що здійснює грантове фінансування проєктів.

Згідно зі статтею 52 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» колегіальним органом управління Національного фонду досліджень України є наукова рада НФДУ, на яку покладається, зокрема, науково-експертне та науково-методичне забезпечення діяльності Фонду.

Положенням про конкурс щодо обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України, затвердженого рішенням Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій визначено, що склад наукової ради Національного фонду досліджень України сформовано Кабінетом Міністрів України з учених, що мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.

Позаяк фінансування наукових проєктів, що здійснюється НФДУ, надходить з державного бюджету України, Науковою радою НФДУ при затвердженні наукових звітів особливе значення надається якості виконання грантоотримувачами цілей проміжних та підсумкового етапів проєкту, досягнення ними індикаторних показників виконання.

Кожне рішення, ухвалене Науковою Радою НФДУ, є результатом обговорень, базується на вимогах чинного законодавства, основоположних принципах діяльності НФДУ, приймається з урахуванням експертних висновків, є колегіальним та остаточним.

Відтак, будь-який тиск на колегіальний орган управління державної бюджетної установи, утвореної Кабінетом Міністрів України, пов’язаний із ухваленими ним рішеннями, а також на окремих його членів, є неприпустимим.

Наукова рада Національного фонду досліджень України

Інші новини

30 Листопада 2021

Вебінар щодо звітності

У п’ятницю 3 грудня о 14.00 НФДУ проводитиме вебінар, де грантоотримувачам будуть запропоновані методичні рекомендації щодо підготовки та подання Фонду

29 Листопада 2021

Всеукраїнська науково-практична конференція «Психологічна підтримка літніх осіб в період карантину»

Сьогодні виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька взяла участь у відкритті Всеукраїнської науково-практичної конференції з іноземною участю «Психологічн

Делегація НФДУ на InnoWeek.Uz-2021

Міжнародний тиждень інновацій InnoWeek.Uz-2021 добіг кінця. За час, проведений у Ташкенті, делегація НФДУ ознайомилась та зібрала для вас цікаві факти

27 Листопада 2021

День пам’яті жертв голодоморів

Вітаємо з Днем заснування Національної академії наук України!