Головна > Інформаційні ресурси > Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Ми організовуємо серію онлайн-семінарів, покликаних сприяти науковій взаємодії з українськими вченими у воєнний час та закласти основу для майбутньої наукової співпраці та візитів по обміну. Серія семінарів буде присвячена найновішим досягненням у фундаментальній фізиці, від фізики елементарних частинок до гравітації та космології, а також еволюції нашого Всесвіту на найменших і найбільших масштабах.

Організатори семінару рішуче засуджують війну, розв’язану Росією проти України. Ми закликаємо всі цивілізовані країни та наукову спільноту зокрема виявити солідарність з Україною та підтримку українському народові.

Запрошуємо Вас взяти участь у 4-му семінарі.

Час: четвер, 23 листопада 2023 року, о 17:00 за київським часом

Доповідач: проф. др. Кай Шмітц (Університет Мюнстера, м. Мюнстер, Німеччина), член колаборації NANOGrav

Тема доповіді: Дослідження нової фізики на рубежі масивів таймінгу пульсарів

Анотація: Колаборації масивів таймінгу пульсарів по всьому світу нещодавно оголосили про переконливі докази того, що низькочастотні гравітаційні хвилі пронизують весь наш Всесвіт, тобто існує стохастичний фон гравітаційних хвиль, який досягає нас з усіх напрямків і увесь час. Це проривне досягнення має важливі наслідки для астрофізики, оскільки сигнал гравітаційно-хвильового фону, якщо він справжній, швидше за все походить від космічної популяції надмасивних чорних дір, що обертаються одна навколо одної в центрах галактик. Однак, як буде показано у цій доповіді, нові дані з масивів таймінгу пульсарів також становлять великий інтерес для спільноти фізики високих енергій, оскільки вони дозволяють досліджувати широкий спектр моделей фізики елементарних частинок раннього Всесвіту, які передбачають генерацію космологічного гравітаційно-хвильового фону під час Великого Вибуху. У цьому сенсі дані масивів таймінгу пульсарів відкривають нове вікно в ранній Всесвіт і дозволяють фізикам елементарних частинок обмежити сценарії нової фізики за межами Стандартної моделі при надзвичайно високих енергіях. У доповіді буде здійснено огляд цих пошуків нової фізики на рубежі масивів таймінгу пульсарів і виокремлено кілька космологічних сценаріїв, які підкреслюють актуальність спостережень масивів таймінгу пульсарів для фундаментальних проблем, таких як темна матерія, маси нейтрино та асиметрія матерії й антиматерії у Всесвіті. Нарешті, буде зроблено короткий огляд майбутніх вимірів, які можуть допомогти відрізнити сигнал гравітаційно-хвильового фону астрофізичного походження від сигналу, що походить з Великого Вибуху.


Zoom-посилання:

https://knu-ua.zoom.us/j/84583966061?pwd=OW1RUmZicS9yaE02MEN2ZnN5UllBdz09

Ідентифікатор: 845 8396 6061

Код доступу: usfp2023

Якщо Ви бажаєте отримувати регулярні оголошення про наступні семінари, зв’яжіться з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua


Список доповідей

Організаторами цієї серії семінарів є Станіслав Вільчинський (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Голова Національного фонду досліджень України) та Нейл Турок (Единбурзький університет, Великобританія та Інститут Периметр, Канада).

Місцевий оргкомітет та технічна підтримка: Артем Чумаченко, Володимир Горкавенко, Олександр Соболь, Олена Теслик (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна).

З будь-яких питань щодо цієї серії семінарів, будь ласка, зв’язуйтеся з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua