Головна > Інформаційні ресурси > Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Ми організовуємо серію онлайн-семінарів, покликаних сприяти науковій взаємодії з українськими вченими у воєнний час та закласти основу для майбутньої наукової співпраці та візитів по обміну. Серія семінарів буде присвячена найновішим досягненням у фундаментальній фізиці, від фізики елементарних частинок до гравітації та космології, а також еволюції нашого Всесвіту на найменших і найбільших масштабах.

Організатори семінару рішуче засуджують війну, розв’язану Росією проти України. Ми закликаємо всі цивілізовані країни та наукову спільноту зокрема виявити солідарність з Україною та підтримку українському народові.

Запрошуємо Вас взяти участь у 3-му семінарі.

Час: 25 травня 2023, четвер, о 18:00 за київським часом будь ласка, зверніть увагу на нестандартний час проведення семінару!

Доповідач:  др. Валерія Домке (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія)

Тема доповіді: Пошук високочастотних гравітаційних хвиль за допомогою аксіонних галоскопів

Анотація: Гравітаційні хвилі спричиняють коливні електромагнітні ефекти у присутності зовнішніх електричних та магнітних полів. У своїй доповіді Валерія Домке обговорить ці явища, приділяючи особливу увагу новій інтерпретації результатів, отриманих за допомогою аксіонних галоскопів на основі LC-схем із зосередженими елементами, які досліджують гравітаційні хвилі в частотному діапазоні 100 кГц – 100 МГц. Вимірювання з експериментів ABRACADABRA та SHAFT уже встановлюють обмеження на гравітаційні хвилі, хоча їх чутливість є ще досить слабкою. Однак чутливість таких інструментів до гравітаційних хвильстрімко зростає зі збільшенням об’єму – значно швидше, ніж чутливість до аксіонів – а тому в майбутньому очікується досягти швидкого прогресу. Валерія Домке обговорить можливості майбутніх експериментів, акцентуючи увагу на програмі DMRadio.


Zoom-посилання:

https://knuua.zoom.us/j/84583966061?pwd=OW1RUmZicS9yaE02MEN2ZnN5UllBdz09

Ідентифікатор: 845 8396 6061

Код доступу: usfp2023

Пряма трансляція семінару на YouTube буде відбуватися за наступним посиланням:

https://youtube.com/live/GJdjXcTDDs8?feature=share

 

Якщо Ви бажаєте отримувати регулярні оголошення про наступні семінари, зв’яжіться з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua


Список доповідей

Організаторами цієї серії семінарів є Станіслав Вільчинський (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Голова Національного фонду досліджень України) та Нейл Турок (Единбурзький університет, Великобританія та Інститут Периметр, Канада).

Місцевий оргкомітет та технічна підтримка: Артем Чумаченко, Володимир Горкавенко, Олександр Соболь, Олена Теслик (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна).

З будь-яких питань щодо цієї серії семінарів, будь ласка, зв’язуйтеся з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua