20 Березня 2023 12:37

Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Шановні колеги!

За підтримки  Національного фонду досліджень України та за ініціативи Нейла Турка (Единбурзький університет, Велика Британія та Інститут Периметр, Ватерлоо, Канада), Михайла Шапошникова (Федеральна політехнічна школа Лозанни, Швейцарія) та Станіслава Вільчинського (голова Національного Фонду Досліджень України) розпочинається цикл наукових онлайн-семінарів Український семінар з фундаментальної фізики“, який покликаний сприянню  науковій взаємодії міжнародної наукової спільноти з українськими вченими у воєнний та післявоєнний час.

Цикл семінарів буде присвячений найновішим досягненням сучасної фундаментальної фізики від фізики елементарних частинок до гравітації та космології.

Інформацію про цикл семінарів  може бути знайдена тут.

Сьогодні ми раді оголосити 1-ий семінар, який відбудеться у четвер, 23 березня 2023, о 17:00 за київським часом.

Нашим першим доповідачем буде проф. Астрід Айхгорн з Університету Південної Данії (м. Оденсе, Данія).

Тема доповіді: Поєднання квантової гравітації та фізики елементарних частинок: чому і як?

Анотація: Нові теорії квантової гравітації необхідно перевіряти, зіставляючи їх із даними спостережень. Я стверджую, що це можна зробити, досліджуючи взаємодію квантової гравітації з матерією як у Стандартній моделі, так і за її межами. У той самий час взаємодія з квантовою гравітацією може дати пояснення деяких загадок фізики елементарних частинок. Наприклад, вільні параметри Стандартної моделі можуть стати обчислюваними з перших принципів квантової теорії гравітації та матерії. Як другий приклад, величезну кількість феноменологічних моделей темної матерії можна звести до невеликої низки можливостей, що дають нам уявлення про природу темної матерії. Щоб проілюструвати ці ідеї, я представлю теорію асимптотично безпечної квантової гравітації з матерією та розгляну докази того, що вона може мати пояснювальну силу у Стандартній моделі та за її межами.

Семінар буде проходити онлайн за наступним Zoom-посиланням:

https://knu-ua.zoom.us/j/84583966061?pwd=OW1RUmZicS9yaE02MEN2ZnN5UllBdz09
Ідентифікатор: 845 8396 6061
Код доступу: usfp2023

Запрошуємо Вас приєднатися до нашого семінару та сесії запитань і відповідей.

Будь ласка, поширюйте це запрошення серед колег, які цікавляться фундаментальною фізикою.

 

Український Семінар з Фундаментальної Фізики

Ми організовуємо серію онлайн-семінарів, покликаних сприяти науковій взаємодії з українськими вченими у воєнний час та закласти основу для майбутньої наукової співпраці та візитів по обміну. Серія семінарів буде присвячена найновішим досягненням у фундаментальній фізиці, від фізики елементарних частинок до гравітації та космології, а також еволюції нашого Всесвіту на найменших і найбільших масштабах.

Організатори семінару рішуче засуджують війну, розв’язану Росією проти України. Ми закликаємо всі цивілізовані країни та наукову спільноту зокрема виявити солідарність з Україною та підтримку українському народові.

Запрошуємо Вас взяти участь у 3-му семінарі.

Час: 25 травня 2023, четвер, о 18:00 за київським часом будь ласка, зверніть увагу на нестандартний час проведення семінару!

Доповідач:  др. Валерія Домке (ЦЕРН, м. Женева, Швейцарія)

Тема доповіді: Пошук високочастотних гравітаційних хвиль за допомогою аксіонних галоскопів

Анотація: Гравітаційні хвилі спричиняють коливні електромагнітні ефекти у присутності зовнішніх електричних та магнітних полів. У своїй доповіді Валерія Домке обговорить ці явища, приділяючи особливу увагу новій інтерпретації результатів, отриманих за допомогою аксіонних галоскопів на основі LC-схем із зосередженими елементами, які досліджують гравітаційні хвилі в частотному діапазоні 100 кГц – 100 МГц. Вимірювання з експериментів ABRACADABRA та SHAFT уже встановлюють обмеження на гравітаційні хвилі, хоча їх чутливість є ще досить слабкою. Однак чутливість таких інструментів до гравітаційних хвильстрімко зростає зі збільшенням об’єму – значно швидше, ніж чутливість до аксіонів – а тому в майбутньому очікується досягти швидкого прогресу. Валерія Домке обговорить можливості майбутніх експериментів, акцентуючи увагу на програмі DMRadio.


Zoom-посилання:

https://knuua.zoom.us/j/84583966061?pwd=OW1RUmZicS9yaE02MEN2ZnN5UllBdz09

Ідентифікатор: 845 8396 6061

Код доступу: usfp2023

Пряма трансляція семінару на YouTube буде відбуватися за наступним посиланням:

https://youtube.com/live/GJdjXcTDDs8?feature=share

 

Якщо Ви бажаєте отримувати регулярні оголошення про наступні семінари, зв’яжіться з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua


Список доповідей

Організаторами цієї серії семінарів є Станіслав Вільчинський (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Голова Національного фонду досліджень України) та Нейл Турок (Единбурзький університет, Великобританія та Інститут Периметр, Канада).

Місцевий оргкомітет та технічна підтримка: Артем Чумаченко, Володимир Горкавенко, Олександр Соболь, Олена Теслик (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна).

З будь-яких питань щодо цієї серії семінарів, будь ласка, зв’язуйтеся з нами електронною поштою oleksandr.sobol@knu.ua

Інші новини

26 Травня 2023

Форум «Дні освітнього лідерства»

Дата проведення: 1-3 червня 2023 р. Локація: Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя), платформа ZOOM. Феномен лідерства з

24 Травня 2023

Про науку, як невід’ємну складову підготовки сучасного спеціаліста

Інтерв'ю з виконавчим директором НФДУ Ольгою Полоцькою – про науку, як невід'ємну складову підготовки сучасного спеціаліста.  З якими проблемами ст

До уваги учасників конкурсу «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)»

На підставі звернення комісії конкурсу та рішення наукової ради Національного фонду досліджень України (від 23.05.2023 року, протокол № 8) проведення на

У Молдові проходить п’яте засідання неформальної робочої групи з досліджень та інновацій

23 та 24 травня в Кишиневі (Республіка Молдова) відбувається п’яте засідання неформальної робочої групи з досліджень та інновацій. Захід організовано Єв

22 Травня 2023

Наука в Україні: настав час «моди розвитку»

З нагоди Дня науки Національний фонд досліджень України зібрав науковців, українських та міжнародних партнерів з метою привернути увагу до потреб вчених